Victorie incredibilă pentru Olimpia CSU Brașov!

Răsturnare incredibilă de scor pentru Olimpia CSU Brașov!

Miercuri 24 ianuarie, Olimpia CSU a reușit o victorie extraordinară, scor 74-70, în fața formației CSBT Alexandria, revelația acestui sezon al Ligii Naționale de baschet feminin.
Deși la pauză tabela indica 25-43 în favoarea echipei oaspete, elevele lui Dan Calancea au reușit să întoarcă scorul în a doua parte a meciului și au trecut la conducere cu doar câteva minute înainte de final.
Cele mai bune marcatoare ale partidei contând pentru restanța din etapa a 12-a a Ligii Naționale au fost Higgins, care s-a aflat în double-double cu 20 de puncte și 15 recuperări, Moraru, cu 16 puncte reușite, și Irimia, care a marcat 15 puncte.
În urma acestui rezultat, Olimpia CSU a urcat pe locul 4 în clasamentul competiției naționale, cu 22 de puncte.
Duminică, în ultima etapă pe teren propriu din sezonul regulat, echipa alb-albastră va primi vizita celor de la Universitatea Cluj. Meciul se dispută pe 28 ianuarie, de la ora 18, în Sala Sporturilor DPC, iar intrarea la meci este gratuită.

olimpia csu(Foto: Sport Pictures)